Firma „Alfa” powstała w 1986 roku jako spółka cywilna pracowników Politechniki Wrocławskiej pod nazwą: „Zakład Wyrobu Drutów, Łańcuchów i Sprężyn” (takie było nazewnictwo).

Działalność rozpoczęła się od budowy maszyn do przeróbki plastycznej lutu LMF8 na postać prętów fi 2,5 mm, które robimy do dzisiaj.
Następnie rozszerzono asortyment o luty typu CuPSn i LS15F (Ag15P).

W roku 1989 firma uzyskała status firmy innowacyjnej oraz prawo eksportu do innych krajów. W tym samym roku zmieniono nazwę firmy na:

„ALFA” Zakład Przetwórstwa Stopów Metali Nieżelaznych Sp. J.

Na początku lat 90-tych rozpoczęto produkcję lutów srebrnych typu LS25, LS45, LS49MN itp. W związku z tym wykonano i uruchomiono w firmie tzw. odlew ciągły dla stopów typu LS, co pozwoliło na wykonanie drutów o wysokiej czystości metalurgicznej.

W dalszej kolejności uzupełniono ofertę o luty srebrne z domieszką cyny tj. LS45Sn. LS34Sn, LS55Sn, LS56Sn.

Następnym krokiem w rozwoju firmy było poszerzenie asortymentu o luty mosiężne typu : LM60K, LM60C, LM60S, LM63 (we współpracy z Hutmenem).

W następnej kolejności rozpoczęto również przerób i sprzedaż spoiw do spawania miedzi SMS1 i SMKM.

Firma posiada własną ciągarnię, która pozwala na wykonanie praktycznie każdej średnicy drutu.

W roku 1999 firma uzyskała Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością PN-EN ISO 9001 : 2001 i utrzymuje go po dzień dzisiejszy.

Nasi odbiorcy to zakłady branży: chłodniczej, klimatyzacyjnej, grzewczej, elektrycznej, narzędzi do obróbki kamieni, narzędzi skrawających i górniczych.

Firma wytwarza luty korzystając wyłącznie z surowców krajowych (miedź, cynk, srebro), dostarczanych przez krajowych dostawców kwalifikowanych.


strona główna | o firmie | produkty | certyfikaty | kontakt