Luty twarde - Oferta


Luty Srebrne nieotulone i otulone, bezkadmowe

– luty srebrne mają bardzo zróżnicowaną temperaturę topnienia, dobre własności  mechaniczne, wysoką przewodność elektryczną, odporność na korodujące działanie wielu kwasów i zasad, dobra obrabialność, dobra zwilżalność większości metali i stopów oraz dobrą zdolność wypełnienia szczelin. Dzięki tym wszystkim cechom są to luty szeroko stosowane w przemyśle. Można nimi łączyć między innymi: wszystkie rodzaje stali, miedź i jej stopy, stopy srebra, niklu i płytki z węglików spiekanych  ze stalą. Ze względu na temperaturę nie nadają się do lutowania aluminium, magnezu, cynku i ich stopów.

Luty Mosiężne

– luty mosiężne stosowane są do łączenia miedzi i jej stopów, stali, żeliwa oraz węglików spiekanych i stali węglowych. Luty te występują w czystej postaci (LM63) lub z domieszkami. Np. krzemu (LM60K) lub cyny (LM60C). Dodatek krzemu powoduje zmniejszenie strat cynku na skutek parowania i utleniania, a tym samym zmniejsza porowatość lutowiny. Krzem wpływa również korzystnie na własności mechaniczne lutu. Natomiast dodatek cyny obniża temperaturę topnienia lutu oraz zwiększa jego lejność.

Luty Miedziano – Fosforowe

– luty miedziano fosforowe stosuje się głównie do lutowania miedzi i jej stopów. Luty te charakteryzują się dobrymi własnościami technologicznymi (niska temperatura lutowania i dobra zwilżalność), wysoką przewodnością elektryczną i stosunkowo niską ceną. Można nimi lutować miedź bez użycia topnika, a połączenia wykonane tymi lutami mają dobrą wytrzymałość. Stosowane są również luty miedziano-fosforowe z dodatkiem srebra. Srebro dodawane jest w celu poprawienia zwilżalności, własności wytrzymałościowych oraz dla podwyższenia przewodności elektrycznej.

Spoiwa Miedziane

– Spoiwa Miedziane lutownicze służą do łączenia stali szybkotnących i spieków narzędziowych oraz do spawania metodą TIG i MIG konstrukcji miedzianych. W spoiwie SMKM dodatki krzemu i manganu są odtleniaczami. Lut CuCoMn służy do lutowania węglików w piecach próżniowych lub w atmosferze ochronnej.

Spoiwa Miedziane – Miedziane spoiwa lutownicze służą do łączenia stali szybkotnących i spieków narzędziowych oraz do spawania metodą TIG i MIG konstrukcji miedzianych. W spoiwie SMKM dodatki krzemu i manganu są odtleniaczami. Lut CuCoMn służy do lutowania węglików w piecach próżniowych lub w atmosferze ochronnej.